חלה היא הרבה מעבר ללחם. חלה היא בית. היא הרגע הזה בשבוע שבו המולת היום יום מתחלפת ברוגע. בהתכנסות פנימה. רגע אחד קטן שבו הידיים קולעות והלב מתרחב. יש משהו כמעט תרפויטי בקליעת חלה. בשלווה שהיא מביאה איתה ובסיפוק שמתגנב כשהיא יוצאת מהתנור – זהובה ויפהפייה.

בשנים האחרונות מצאתי את עצמי יותר ויותר קולעת. לא כי רציתי לחם, כי חיפשתי משמעות. חיפשתי שייכות ותחושה של בית. חיפשתי שקט ובעיקר רציתי לייצר זכרונות טובים.

של חלה שנטבלת ברוטב דגים בארוחת שישי, של חלת דבש שמונחת על שולחן ראש השנה ושל חלת שום שמייצרת שיח בין החברים בשולחן. הכי מקרבת והכי ביחד.

ביחד עם המשפחה, ביחד עם החברים, ביחד עם עצמי. יש משהו בחלה שהופך את הארוחה לחגיגית יותר גם כשהיא מוגשת לארוחת ערב.

מהרגע שהתחלתי לקלוע לא הפסקתי לנסות שוב ושוב. פעם ניסיתי מתכון עם ביצים ופעם בלי, פעם משחתי אותה בסילאן ופעם טבלתי במים ובכל פעם מחדש למדתי עוד משהו על המאפה הכל כך מיוחד הזה.

מעבר להיותה טעימה מאוד, חלה היא גם יצירת אמנות שמניחים על השולחן כמו זר פרחים מרהיב. והרצון ללמוד, וללמד, איך להכין אותה במלוא תפארתה הוא זה שהביא אותי לכתוב את הספר הזה שאני מקווה שיגרום לכם להכנס למטבח ולקלוע. לייצר זכרונות ורגעים שלווים. להרגיש שייכות ולשאת תפילה שכל מה שליבנו חפץ בו יקרה.

אוהבת מלא ומחכה לראות את החלות שלכם ושלכן ♥ 

מה תמצאו בספר?

  • 3 מתכונים לחלות מהם ניתן להכין אינספור חלות שונות. אל תפספסו את חלת הכוסמין, היא נפלאה ממש.
  • 12 סוגי קליעות כולל חלת מפתח וחלת לב. כל קליעה תניב חלה אחרת לגמרי עם אופי משלה והתאמה לארוחות שונות. אתם יכולים לקלוע את החלות עם כל אחד מהבצקים בפרק הראשון – מקלאסי ועד כוסמין ובריוש.
  • 4 חלות מיוחדות שהן השראה לעוד מגוון של חלות שתוכלו להכין בבית. מחלת שום וחלת דבש ועד חלת כדורים ממולאת וחלת טריקולור. אני מפצירה בכם לנסות ולשחק עם התוספות והמילויים וליצור את החלות שלכם.
  • 7 מתכונים למאפים מלוחים ומתוקים שניתן להכין מבצק חלה. מעוגת שמרים שוקולד שכולם מתעלפים עליה ועד גביניות, שבלולי פיצה וגם סינבון ובייגל מדהימים. ואם נשארת לכם חלה? יש גם מתכון לקרוטונים שישמשו אתכם כל השבוע.
  • מצוות הפרשת חלה – הרב עופר גיסין.
  • המרת מידות.
Add to cart
דילוג לתוכן